Uncategorized

Flet nëna e Will Smith: U habita, hera e parë që e shoh të dhunshëm

Nëna e Will Smith ka treguar për tronditjen e saj nga sulmi i tij ndaj Chris Rock në Oscars të dielën mbrëma, duke e përshkruar atë si krejtësisht jashtë karakterit të djalit të saj. Carolyn Smith, 85 vjeç, ende jeton në Filadelfia, ku u rrit djali i saj 53-vjeçar.

Babai i Smith, Willard, një alkoolist i dhunshëm, u divorcua nga Carolyn në 2000 dhe vdiq në 2016. Carolyn tha se ishte veshur për të parë ceremoninë e Los Anxhelosit nga shtëpia e saj dhe u befasua nga sjellja e djalit të saj. “Ai është një person shumë i drejtë, njerëzor,” tha ajo të hënën për Action Neës. “Kjo është hera e parë që e kam parë të reagojë ashtu.

Hera e parë në jetën e tij. “Unë kurrë nuk e kam parë atë ta bëjë këtë”. Carolyn tha se foli me aktorin të hënën, në mes të dramës, dhe i tha që të pushonte pak dhe të shkonte me pushime. Ajo tha se e dinte se ai do të largonte polemikat. “Jam krenare që ai është ai”, tha ajo, duke shtuar se shpresonte dëshpërimisht që djali i saj të fitonte çmimin për aktorin më të mirë. Carolyn tha se ai e meritonte të fitonte çmimin për aktorin më të mirë për interpretimin e tij në King Richard. “Unë e di se si ai punon, sa shumë punon ai”, tha ajo. Motra më e vogël e Will Smith, Ellen Smith, 50, e cila ishte me nënën e tyre, motrën Pam dhe të tjerë në shtëpinë e familjes, ra dakord se ajo ishte e sigurt se ai do ta kapërcente dramën aktuale.

“Kam pasur biseda me të dhe më ka thyer zemrën duke dëgjuar gjërat që ai ka thënë”. Smith është i njohur për imazhin e tij të pastër, por ai ka pasur përplasje të mëparshme me ligjin. Në vitin 1989, aktori kaluai një natë në burg për përfshirjen e tij në një incident që, sipas policisë së Filadelfias, pothuajse la të verbër producentin e tij, William Hendricks. Disa ditë pasi fitoi një çmim Grammy, ai u akuzua për sulm të rëndë, rrezikim të pamatur dhe komplot kriminal. Akuzat u hoqën më vonë. Smith është i afërt me nënën e tij, duke postuar shpesh foto të tyre së bashku në Instagram.