• July 31, 2021
 Tepelenë/ Arrestohen 2 persona, tentuan të kultivonin kanabis në afërsi të banesave në fshat


Dy persona janë vënë në pranga nga policia e Tepelenës sepse kanë tentuar të kultivojnë bimë narkotike në afërsi të banesave të tyre.

Ata janë identifikuar me inicialet F. B., 57 vjeç dhe T. B., 44 vjeç, banues në fshatin Dukaj, Tepelenë.

“Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë arrestuan në flagrancë shtetasit F. B., 57 vjeç dhe T. B., 44 vjeç, banues në fshatin Dukaj, Tepelenë, pasi kanë tentuar të kultivojnë bimë narkotike në afërsi të banesave të tyre”, njofton policia.

Materialet për shtetasit e mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.


Top Channel

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us