• July 23, 2021
 Spanja e nis me barazimSpanja e nis me barazim!

Spanja nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Egjiptit, spanjollët dominuan ndeshjen në tërësi por përkundër rasteve të shumta nuk arriti të realizoj ndonjë gol.

Në ndeshjet tjerat Zelanda e Re mposhti Korenë e Jugut 1-0, Bregu i Filidishtë fitoi ndaj Arabisë Saudite 2-1 dhe Australia triumfoi ndaj Argjentinës 2-0.

Lojërat Olimpike nisin zyrtarisht nesër me ceremoninë hapëse, por ndeshjet e futbollit kanë filluar më herët duke marrë parasysh numrin e shumtë të ndeshjeve që do të zhvillohen dhe orarin e ngjeshur.

BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us