• July 30, 2021
 Shpërthen ‘Lewandowski i Ballkanit’, realizon dy golat e parë me ekipin


Klubet kosovare janë duke u përgatitur maksimalisht për sezonin e ri në Superligën e Kosovës në futobll.

Klubi Futbollisitk “Ballkani” ka zhvilluar një ndeshje kontrolluese kundër KF Rahovecit, shkruan Gazetasheshi.com

Këtë miqësore triumfoi skuadra “portokalli” e cila fitoi me rezultat të thelle, 3-0.

Në këtë sfidë ka shpërthyer transferimi i skuadrës, Albion Rrahmani, i njohur si ‘Lewandowski kosovar’ i cili ka realizuar dy gola dhe një gol tjetër e shënoi mesfushori i njohur, Blend Baftiu.

Më poshtë e gjeni njoftimin e klubit: /Gazeta Sheshi/Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us