• July 28, 2021
 Rei Nuriu kthehet pas dy sezonesh te Dinamo


Rei Nuriu sërish me ngjyrat blu të Dinamos. Klubi kryeqytetas, i sapokthyer në Superiore pas nëntë vitesh në Kategorinë e Parë i beson sërish mesfushorit 22-vjeçar, i cili ka qenë pjesë e 18 herë kampionëve të Shqipërisë në periudhën 2017-2019.

Nuriu luan mesfushor qendre ndërsa vjen te Dinamo pasi fitoi përvojë me Skënderbeun dhe Kastriotin në Superiore.

Kujtojmë që Rei Nuriu është formuar në akademinë e Tiranës dhe ka qenë pjesë e ekipit të parë bardheblu në sezonin 2016-2017.


Top Channel

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us