• July 30, 2021
 Në Itali e bëjnë fakt të kryer, Granit Xhaka te Roma për 20 milionë euro


Në Itali e bëjnë fakt të kryer, Roma ka mbyllur blerjen e Granit Xhakës nga Arsenali.

Sipas “Calciomercato.it”, tashmë klubet kanë arritur në përfundim të një marrëveshje teksa së shpjeti pritet të vijë dhe zyrtarizimi.

Raportohet se kryeqytetasit do të paguajë në total 20 milionë euro për mesfushorin shqiptar. Me ardhjen e tij, Mourino do të kompletojë formacionin e tij të dëshiruar 4-2-3-1 .

Xhaka është pjesë e Arsenalit që nga viti 2016, teksa tashmë do të vijojë karrierën e tij në Serinë A, ku do të jetë shok skuadre me Marash Kumbullën.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us