• July 30, 2021
 Krasniqi synon t’ia sjell Kosovës medaljen e dytë olimpike Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Distria Krasniqi, është e motivuar deri në pikën e fundit, me synime që të fitojë medalje në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

“Numri një i botës dhe renditjes olimpike, Distria Krasniqi, synon t’ia sjell xhudos dhe Kosovës medaljen e dytë olimpike

24 korrik është data kur do ta shohim në gara kampionen e Evropës dhe medalisten e bronztë të botës.

T’i urojmë shumë fat dhe suksese Disit në rrugën drejt medaljes”, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us