• July 30, 2021
 Ishulli në Greqi përfshihet nga flakëtMbrëmjen e sotme, ishulli i Kretës në Greqi është përfshirë nga flakët që shpërthyen në pjesën lindore.

Përpjekjet e zjarrfikësve për të kontrolluar flakët afër fshatit Prina janë vështirësuar pasi erërat e forta nuk po i ndihmojnë.

Fshati Prina, shtrihet në kufirin midis komunave të Lerapetra dhe Agios Nikolaos.

Shërbimi zjarrfikës u ka bërë thirrje të gjitha njësive përkatëse, si dhe qeverisë lokale, për të ndihmuar ndërkohë që po kërcënohen shtëpitë e banuara.

BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us