• July 23, 2021
 Fushë Kosova zyrtarizon dy transfere dhe rinovon me 12 futbollistë


Klubet futbollistike në Kosovë janë duke u përgatitur maksimalisht për sezonin e ri 2021/2022.

Edhe klubi i cili u inkuadrua në Ligën e Parë, Fushë Kosova, ka filluar të mendoj për sezonin e ri, shkruan Gazetasheshi.com

Klubi tashmë ka arritur t’i zyrtarizoi dy transferimet e reja. Valmir Kutllovci është mbrojtësi i djathtë i cili përforcuar “Pampurat” nga skuadra e Dukagjinit. Kurse, futbollisti tjetër vjen nga Arbëria, Leutrim Beqiri, ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me klubin.

Gjithashtu, KF Fushë Kosova ka rinovuar kontratat me 12 futbollistë.

1.Enis Llugaliu

2.Burim Shala

3.Nasuf Berisha

4.Nderim Jashari

5.Labinot  Breznica

6.Adhurim Bekteshi

7.Burim Fejzullahu

8.Valon Hasani

9.Lirigzon Maloku

10.Blend Hyseni

11.Urim Statovci

12.Bekon Podvorica

/Gazeta Sheshi/Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us