• August 1, 2021
 Basel – Partizani, formacioni zyrtar, dy futbollistë shqiptarë titullarë te Baseli


Do të startojë në orën 20:15, në stadiumin gjigant “St. Jakob Park”, përballja mes Baselit dhe Partizanit e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Konferencës.

Skuadra zvicerane është favorite absolute për të triumfuar kundër “demave” shqiptare në ndeshjen e parë.

Trajneri i Baselit, ka preferuar vetëm 2 shqiptarë nga minuta e parë, ata janë mesfushorët Xhaka dhe Kasami.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us