• July 24, 2021
 Arbëria bën edhe një goditje të madhe


Arbëria po vazhdon me transferime, duke e përforcuar skuadrën.

Së fundmi klubi ka shtuar në radhët e veta edhe qendërsulmuesin Almedin Murati.

Murati sezonin e kaluar ishte pjesë e Ulpianës, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e shumë skuadrave të Superligës dhe Ligës së Parë.

Lajmin për transferimin e Muratit e ka bërë të ditur vetë klubi i Arbërisë përmes një postimi në llogarinë e tyre në Facebook.

Arbëria ka qenë aktive këtë afat kalimtar, ku kërkon rikthimin në Superligë.

Njoftimi i Arbërisë në rrjetin social Facebook:

KF ARBËRIA arrin marrëveshje me qendër sulmuesin Almedin Murati

Murati në të kaluarën ka luajtur në Superligën e Kosovës dhe në Ligën e parë.

Në praninë e menaxherit Urim Sejdiu u pëmbyll marrëveshja duke firmosur kontratën.

Mirësevjen në familjen tonë!

#ForcaArbëria.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us