• July 24, 2021
 Almedin Murati është përforcimi më i ri tek Arbëria


Arbëria po vazhdon me transferime duke përforcuar e skuadrën.

Së fundmi klubi ka shtuar në radhët e veta edhe qendër-sulmuesin Almedin Murati.

Murati sezonin e kaluar ishte pjesë e Ulpianës, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e shumë skuadrave të Superligës dhe Ligës së Parë.

Lajmin për transferimin e Muratit e ka bërë të ditur vetë klubi i Arbërisë përmes një postimi në llogarinë e tyre në Facebook.

Arbëria ka qenë aktive këtë afat kalimtar, ku kërkon rikthimin në Superligë.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us