• August 1, 2021
 Shkon në 25 numri i viktimave nga përmbytjet në KinëVërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 25 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë kryeqytetin e kësaj province, Zhengzhou, janë prekur nga vërshimet. Pamjet që kanë qarkulluar nëpër rrjete sociale kanë shfaqur njerëzit të mbuluar […]Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us