• July 30, 2021
 Paqe mes tifozëve të Lazios dhe Hysajt


Futbollisti shqiptar, Elseid Hysaj nuk e ka nisur aspak mirë aventurën e tij në Lazio.

Pasi këndoj këngën “Bella Ciao”, ultërasit  e Lazios vërshuan me kërcënime e fyerje të shumta në drejtim të Hysajt.

Megjithatë, duket se është gjetur gjuha e paqes mes Hysajt dhe tifozëve të Lazios.

Në qytetin e Romës është vendosur një pankart me mbishkrimin “Daje Hysaj” që në shqip do të thotë “Forca Hysaj”.

 Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us