• July 24, 2021
 Gjyqtari Alban Zejnullahu ia shpëton jetën lojtarit në “Liga Total” të Lipjanit


Janë duke u zhvilluar ndeshjet në futbollin e vogël në kuadër të ‘Liga Total’.

Këtë javë gjatë një ndeshjes një lojtar bie pa ndjenja sikurse rasti i futbollistit danez, Christian Eriksen.

I menjëhershëm ka qenë intervenimi i stafit dhe të gjyqtarit, Alban Zenjullahu.

Reagimi i gjyqtarit ishte i shpejt dhe efikas duke arritur që lojtarit të FC 9 Janarit t’i rikthehet normaliteti, e me pas ai e mori tretmanin mjekësor nga personeli i QKUK-Lipjan.

Lojtari tashmë është në gjendje të mire shëndetësore.

Më poshtë e keni postimin e ‘Liga Total’: /Gazeta Sheshi/Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us