• July 28, 2021
 Edhe Manchester City e do ChiesanEdhe Manchester City raportohet se i është bashkuar garës për transferimin e Federico Chiesas.

Sipas “Calciomercato”, kampioni anglez është klubi i radhës që ka shprehur interesim për futbollistin që shkëlqeu me Italinë në “Euro 2020”.

Për 23-vjeçarin më herët interesim ka shprehur edhe klubi tjetër anglez, Chelsea, dhe kampioni gjerman, Bayern Munich.

Reprezentuesit italian i skadon kontrata me Juventusin në verën e vitit të ardhshëm.

Megjithatë, Juventusi thuhet se nuk e dëshiron largimin e 23-vjeçarit dhe pritet që t’i ofrojë kontratë të re.

BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us