• July 24, 2021
 Visar Kastrati me asistentët e tij delegohet në ndeshjen e Ligës së Konferencës


Gjyqtarët e Kosovës vazhdojnë të jenë pjesë e kompeticioneve të larta futbollistike në Evropë.

Për herë të parë pas themelimit të Ligës së Konferencës gjyqtarët kosovarë do ta ndajnë drejtësinë në raundin e dytë të kësaj gare, njofton FFK, përcjell GazetaBlic Sport.

Është gjyqtari Visar Kastrati, me asistentët Besnik Morina e Imran Kabashi, si dhe gjyqtarin e katërt, Alban Shala, të cilët janë deleguar nga UEFA për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen e raundit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës, ndërmjet skuadrës bullgare Arda dhe asaj izraelite Hapoel Beer –Sheva.

Kjondeshje zhvillohet të enjten, në orën 20:00, në stadiumin “Arda Arena” në Kardjali.

Më herët gjatë këtij muaji UEFA kishte deleguar katërshen e gjyqtarëve kosovarë në krye me Genc Nuzën në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, Dinamo Zagreb – Valur.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us