• July 28, 2021
 Një viktimë dhe 15 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit


Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka njoftuar se nga 2,144 testime të kryera janë konfirmuar 15 raste pozitive me Covid-19.

Në 24 orët e fundit është raportuar një rast i vdekjes shkruan Gazeta Shneta.

Ndërkohë, përgjatë kësaj periudhe janë shëruar 11 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105,549.

Mes tjerash, MSH-ja bën të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 12,927 doza të vaksinës anti covid, kurse 93,551 qytetarë janë të vaksinuar edhe me dozën e dytë të vaksinës.

Aktualisht, në vendin tonë janë 107 raste aktive./GazetaShneta/burimi i lajmit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us