• July 30, 2021
 Ajeti 13 minuta, Celtic barazon në një sfidë me dy të skuqurCeltic si vendas u nda baras (1:1) me skuadrën daneze Midtjylland, në takimin e parë të rrethit të dytë eliminator të Champions League. 

Skuadra skoceze u angazhua maksimalisht por assesi që të shënojnë fitore ndaj danezëve.

Futbollisti nga Kosova, Albian Ajeti, reprezentues i Zvicrës, u inkuadrua në fushë në 13 minutat e fundit (77’) për Celti nga Glasgou. 

Për Celtic shënoi Abada (39′) dhe për mysafirët Evander (66′).

Ndeshje me dy kartona të kuq pas dy të verdhëve: Bitton (44′) i Celtic dhe Dreyer (56′) i Midtjylland. Celtic e pret punë e vështirë në takimin e kthimit.

BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us