• July 30, 2021
 Shaqiri pranë rikthimit në Serie A, kjo mund të jetë skuadra e tij e re


Aventura e Shaqirit te Liverpool është afër fundit.

Sulmuesi shqiptar i cili shkëlqeu në Euro 2020 ka ngjallur interesim të madh te skuadrat e Serie A dhe liga turke.

Mediat nga Italia raportojnë se Lazio është shumë e interesuar për shërbimet e Shaqirit, dhe sipas mediave italiane Lazio ka dërguar edhe ofertë zyrtare në drejtim të Liverpoolit për 12 milionë euro.

Liverpool po kërkon 15 milionë për të liruar Shaqirin, dhe bisedimet priten të hapen së shpejti.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us