• July 30, 2021
 Pas Muriqit, tifozët e Lazios konfrontohen edhe me Elseid Hysajn


Një grup ultras të ekstremit të djathtë të Lazios thuhet se u përballën me transferimin e ri Elseid Hysaj, i cili kishte kënduar këngën “Bella Ciao”.

Hysaj u bashkua me Lazion si një transfer i lirë nga Napoli, por zgjedhja për këngën e tij të fillimit la shumë tifozë të Lazios të pakënaqur, shkruan “footballitalia”.

Shqiptari këndoi ‘Bella Ciao’, e cila u miratua si një himn i rezistencës antifashiste nga partizanët italianë midis 1943 dhe 1945.

Problemi është se shumë ultras të Lazios ndajnë një ideologji të ekstremit të djathtë, kështu që ata jo vetëm që e fyen lojtarin në mediat sociale, por donin ta takonin atë personalisht në Auronzo Di Cadore natën e kaluar.

Sipas Calciomercato.com, një grup ultras i Lazios arriti në restorant natën e kaluar, por ekipi ishte larguar tashmë, kështu që ata u takuan me lojtarin jashtë hotelit të ekipit së bashku me drejtorin sportiv të Lazio Igli Tare dhe një grup oficerësh policie.

Sipas raportimeve, trajneri i ri i Lazios, Maurizio Sarri nuk ishte i lumtur për takimin pasi ai nuk gëzon ndërhyrjet e tifozëve.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us