• July 28, 2021
 Dinamo hedh bazat për të ardhmen, emëron trajnerë të njohur te skuadrat e moshave!Për të krijuar një skuadër të denjë që mund të garojë për të fituar në nivelet më të larta dhe të tentojë titullin në Kategorinë Superiore, duhen hedhur bazat që nga akademia, këtë ka bërë Dinamo që pasi ka zyrtarizuar afrimet në skuadër të shumë emrave me peshë përfshirë edhe Besir Demirin e Agim Ibraimin, ka bërë publik edhe emrat e të gjithë trajnerëve të skuadrave të moshave duke filluar që nga fëmijët e vegjël të cilët do të hedhin bazat për të ndërtuar një Dinamo të madhe.

NJOFTIMI I KLUBIT – Sot nis rrugë projekti dhe objektivi kryesor i presidentit Adrian Bardhi, Akademia FK Dinamo nis një udhëtim pa kthim në nivele të larta.

Riformatohet Akademia. Merr jetë sot projekti i ri edhe për akademinë e Futbollit Dinamo. FK Dinamo prezanton skuadrën e trajnerëve nga U9 deri tek ekipi U21, që do të trajnojnë futbollistët e së ardhmes blu!

U7/9 – Aleko Bregu
U11 – Jon Zajmi
U13 – Akil Jakupi
U15 – Erald Deliallisi
U17 – Gerd Haxhiu
U19 – Erjon Xhafa
U21 – Bledi Kadiu
Trajner Portierave – Lisandro Zhupa
Drejtor i Akademisë – Adrian DedjaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us