• July 28, 2021
 Baseli përforcohet me një mbrojtës ekspert para Partizanit!Baseli rikthen në skuadër një mbrojtës me emër vetëm pak ditë para ndeshjes së parë ndaj Partizanit e vlefshme për turin e dytë kualifikues të Conference League. Mbrojtësi i djathtë Michael Lang është rikthyer në shtëpi pas eksperiencës 3-vjeçare në Bundesliga. Lang vjen nga Borussia Monchengladbach dhe ka firmosur për 2 vite me Baselin me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit. Mbetet për t’u parë nëse 30-vjeçari që numëron 31 ndeshje dhe 3 gola të realizuar me përfaqësuesen e Zvicrës do të federohet në kohë nga Baseli për dy ndeshjet ndaj Partizanit.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us