• July 30, 2021
 UEFA zbulon stadiumet ‘mikëpritëse’ të finaleve të Champions League katër vitet e ardhshme


UEFA ka zyrtarizuar stadiumet ‘mikëpritëse’ për finalet e Champions League për 4 edicionet e ardhshme.

Këtë të premte UEFA, ka zgjedhur të publikojë listën e stadiumeve që do të organizojnë finalet e mëdha të Ligës së Kampionëve.

Për vitin 2022 finalja do të organizohet në Shën Petersburg, Rusi.

Finalja e edicionit 2023, do të mbahet në Stamboll, kurse në vitin 2024 në Londër dhe 2025 në Munich të Gjermanisë.

 Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us