• August 1, 2021
 Operohet Arthur – Bota SotJavë vendimtare për mesfushën e Juventusit. Nëse nga njëra anë drejtuesit po punojnë për të gjetur një marrëveshje me Sassuolon për blerjen e Locatellit, nga ana tjetër Allegri do të duhet të fillojë sezonin pa regjisorin e tij.

Braziliani Arthur është operuar në gju dhe do të duhet të qëndrojë jashtë të paktën tre muaj. Klubi i Juventusit ka njoftuar se ndërhyrja ka qenë krejtësisht e suksesshme dhe mesfushori do të nisë terapitë për rikuperimin.

Arthur iu nënshtrua një operacioni në këmbën e tij të djathtë. Ndërhyrja u konsiderua e suksesshme dhe koha e shërimit do të jetë rreth 3 muaj, siç thuhet në njoftimin për shtyp.

Sa i përket merkatos, marrëveshje me Sassuolon për Locatellin ka ngecur, me Arsenalin që ka ofruar 45 milionë euro, por vetë futbollisti dëshiron të presë edhe pak.

Marrëveshja nuk është e afërt, por palët do të takohen përsëri në ditët në vijim për të gjetur një zgjidhje, pasi Locatelli synon me çdo kusht Juven.

BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us