• July 30, 2021
 Juve kërkon Jesus-in – Bota SotJuventus thuhet se ka kërkuar nga Manchester City Gabriel Jesus-in, në huazim me mundësi për të blerë në fund të sezonit.

Bianconerët dhe trajneri i tyre i ri Max Allegri besojnë se Gabriel Jesus do të sillte diçka ndryshe, duke u bashkuar me Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala dhe Alvaro Morata, shkruan Calciomercato.

Braziliani 24-vjeçar mund të luajë si një sulmues qendror, por edhe në të djathtë ose të majtë të sulmit.

Ai nuk është zgjedhja e parë në Manchester City dhe i është dhënë një çmim prej 60 deri 65 milionë euro.

Gabriel Jesus shënoi 14 gola dhe dha katër asistime në 43 ndeshje konkurruese për Citizens sezonin e kaluar.

BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us