• August 1, 2021
 Gjyqtarët nga Shqipëria ndajnë drejtësinë në ndeshjen Prishtina – Connah’s Quay


Prishtina të martën do të zbresë në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’ në kryeqytet për një tjetër ndeshje ndërkombëtare, shkruan Demokracia.com.

Pasi u eliminua nga Champions League ku pësoi nga Ferencvaroisi, bardhekaltrit janë transferuar në Conference League aty k do të ndeshën me kampionët e Uellsit, Connah’s Quay.

Ndeshja e parë zhvillohet këtë të martë nga ora 18:00, derisa UEFA, tashmë ka caktuar edhe gjyqtarët e ndeshjes. Drejtësia i është besuar arbitrave nga Shqipëria me kryesorin Eldorjan Hamiti, derisa do të asistojnë Nertil Bregasi dhe Orgest Grabova.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us