• August 1, 2021
 Arben Gashi: Albin Kurti po i arreston shokët e deridjeshëm me urdhër të Xhelal ministrit


Kryetari i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi nëpërmjet një postimi në facebook komentoi arrestimet e sotme të zyrtarëve të PSD-së nga ana e Policisë së Kosovës.

Gashi me këtë rast publikoi një fotografi, duke theksuar se shokët e deridjeshëm të kryeministrit Kurti arrestohen në këtë formë me urdhër të ministrit Sfeqla.

“Keq shumë keq!!!! Shokët e deridjeshëm të Albinit arrestohen në këtë formë me urdhër të Xhelal ministrit. Arrestohen për mendimet dhe aksionet e tyre politike!!!!”, shkroi Gashi në Facebook.

Ndryshe, disa zyrtarë të PSD-së janë arrestuar sot gjatë aksionit para objektit të ish-Rilindjes, ku në veturat zyrtare shkruajtën grafite. ‘Zhvatës’ ishte shkrimi që këta aktivistë shkruan në këto makina zyrtare.
BURIMI I LAJMIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us