Vushtrria barazon serinë ndaj United Basketball!Vushtrria barazon serinë ndaj United Basketball!

Vushtrria ka fituar duelin e dytë të finales së Play-offit ndaj United Basketball me rezultat 70:62 (20:17, 13:19, 12:11, 15:13, 10:2), në kuadër të Ligës së Parë në basketboll te femrat.

Takimi ka qenë interesant dhe vetëm pas vazhdimeve kanë fituar vashat vushtrriase.

Ndeshjen e parë e kishte fituar skuadra nga Gjilani, 85:64.

Ndeshja e tretë do të përcaktojë se kush do të fitojë Ligën e Parë dhe edicionin e ardhshëm do të garojë në elitën e basketbollit femëror.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us