Leeds mposht Tottenhamin dhe e nxjerr nga gara për zonën Champions

Leeds mposht Tottenhamin dhe e nxjerr nga gara për zonën ChampionsTottenham del plotësisht nga gara për një vend në zonën Champions, pasi humbi me rezultatin 3-1 në transfertën ndaj Leeds United dhe tani e sheh veten plot 5 pikë larg zonës Champions, kur i kanë mbetur vetëm tre ndeshje për të luajtur.

Vendasit e drejtuar nga Marcelo Bielsa kaluan të parët në avantazh me anë të Dallas në minutën e 13’, ndërsa më pas ishte Son Hueng-Min që riktheu baraspeshën. Megjithatë Leeds pati kontrollin e lojës dhe shënoi golin e dytë me anë të Bamford, i cili përfitoi nga një asist perfekt i shqiptarit Alioski.

Kur kishin mbetur edhe 6 minuta nga fundi i lojës, ishte Rodrigo që mposhti për herë të tretë francezin Lloris dhe mbylli llogaritë e ndeshjes, duke i dhënë Leeds United një 3-pikësh mjaft të rëndësishëm.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us