Në Superiorën e Shqipërisë po zhvillohet luftë e madhe për titull dhe mbijetesëNë Kategorinë Superiore, është mbyllur edhe javë e 31-të, teksa renditja ka ndryshuar përsëri.

Komandën e kampionatit, tashmë e ka marrë Partizani, që me fitoren ndaj Apolonisë shkoi në kuotën e 57 pikëve, duke zbritur nga froni Teutën, që e sheh veten në vendin e dytë me 56 pikë.

Durrsakët barazuan ndaj Vllaznisë në transfertë, me shkodranët që nuk ia dolën dot të ngjiten në renditje dhe tashmë e shikojnë veten në vendin e tretë me 54 pikë, 1 më shumë se ndjekësit e Laçit dhe 4 më shumë se Tirana e vendit të pestë,

E ethshme është edhe gara për mbijetesën, aty ku Skënderbeu i vendit të nëntë e shikon veten 1 pikë pas Bylisit të vendit të tetë dhe 2 pikë pas Kastriotit.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us