Vetura godet një këmbësore në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovës


Një këmbësore është goditur nga një veturë në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovës.

Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili ka thënë se këmbësorja është dërguar për tretman mjekësor.

“Rreth orës 14:30, në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, ka ndodhur një aksident trafiku ku është përfshirë një automjet në lëvizje dhe një këmbësore. Si pasoja e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësorja e cila  është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka thënë Borovci.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us