Sot mot me diell


Sot në Kosovë do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë ditë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

“Ndërsa të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us