Plagosi me armë zjarri sekretarin e PD/ Gjykata e Kavajës jep vendimin për Ndriçim Jonuzin dhe dy policët e liruar të Bashkisë

Plagosi me armë zjarri sekretarin e PD/ Gjykata e Kavajës jep vendimin për Ndriçim Jonuzin dhe dy policët e liruar të Bashkisë


Sot u zhvillua në Gjykatën e rrethit gjyqësor Kavajë seanca për vleftësimin dhe caktimin e masës së sigurisë ndaj 3 të arrestuarve për plagosjen në këmbë të Okshtunit.

Gjykata e Kavajës ka vendosur arrest me burg për Ndriçim Jonuzin i njohur edhe me mbiemrin Tahiri. Ai akuzohet për plagosjen me armë zjarri të sekretarit të PD-së, në zyrën e kësaj force politike në Kavajë, Bledar Okshtuni.

Për dy të arrestuarit e tjerë të ngjarjes, Markel Shtylla dhe Dorjan Troplini, përkatësisht kryeinspektori dhe inspektori i policisë bashkiake, por të liruar nga detyra, gjykata vendosi masën e sigurisë arrest shtëpie.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us