Hodhën kavanozin me kokainë nga dritarja/ Dy shqiptarë në prangaDy të rinj shqiptarë janë arrestuar ditën e djeshme në Itali pasi u kapën duke transportuar kokainë me automjetin e tyre.

Mediat italiane bëjnë me dije se fillimisht ata hodhën një kavanoz nga dritarja dhe nxituan t’ia mbathin nga vendin e ngjarjes.

Policia u vu pas tyre dhe më pas i arrestoi. Të dy të rinjtë figurojnë më precedentë të mëparshëm penalë.

Në momentin e arrestimit, ata kanë deklaruar se përshpejtuan lëvizjet për shkak të frikës nga sanksionet për shkeljen e masave anti-COVID.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us