Tjetër klub i madh refuzon ftesën e Superligës EvropianeSevilla është skuadra më e fundit që ka refuzuar të jetë pjesë e Superligës Evropiane.

Pas Bayern Munich, Borussia Dortmund dhe RB Leipzig, Sevilla ka njoftuar se nuk do marrin pjesë në këtë Superligë.

Drejtori sportiv i klubit tha se është krenar që klubi ynë  e mohon ftesën.

“Jam krenar për klubin tonë, ne i themi jo Superligës”, u shpreh ai.

Ndërkohë, mbetet të shihet në ditët në vijim nëse do t’i bashkohet edhe ndonjë skuadër tjetër kësaj Superlige Evropiane.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us