Përfundon java e 17-të e kampionatit të femrave, Vllaznia vazhdon marshimin

Përfundon java e 17-të e kampionatit të femrave, Vllaznia vazhdon marshiminJanë luajtur këtë fundjavë ndeshjet e javës së 17-të të Kampionatit Kombëtar të Futbollit të Femrave. Vllaznia vazhdon dominimin e saj, duke kryesuar bindshëm javë pas jave. Apolonia konfirmohet si ndjekësja dhe rivalja e shkodraneve. Tirana, e cila merr pjesë për herë të parë në garë, mbyll podiumin e nderit në përfundim të 17 javëve të para, me Juban Danjën e cila beson te parakalimi duke pasur dhe një ndeshje më pak.

Lushnja-Juban Danja ishte dhe ndeshja e parë që hapi siparin e kësaj jave, me shkodranet që triumfuan thellë me rezultatin 7-1 në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Roza Haxhiu”. Pas kësaj ndeshjeje lagunaret vazhdojnë të qëndrojnë në vendin e parafundit me tre pikë ndërkohë që Juban Danja vazhdon ndjekjen e Tiranës së vendit të tretë. Vajzat bardheblu kanë luajtur derbin me Tirana AS në “Skënder Halili” dhe kanë triumfuar me rezultatin e pastër 5-0, falë golave të Goros, Kodrës, Bushit dhe Maxhalakut.

Rezultatet e javës së 17:

Skëndërbeu-AAS 5-0

Tirana – Tirana AS 5-0

Lushnja – Juban Danja 1-7

Apolonia – Partizani 2-0

Vllaznia – Bilisht Sport 11-0

Kinostudio – Teuta 10-3

Renditja pas javës së 17:

Vllaznia 51

Apolonia 43

Tirana 39

Juban Danja 36

Tirana AS 34

Kinostudio 27

Partizani  25

Teuta 15

AAS 15

Skëndërbeu 9

Lushnja 3

Bilisht Sport 0Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us