Aksident i rëndë në Librazhd – Prrenjas; 3 të plagosur, mes tyre një grua


Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar pasditen e sotme në aksin Librazhd-Prrenjas.

Tre persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa një grua raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën, e shtruar në spitalin Rajonal të Elbasanit.

Ky bilanc vjen pas përplasjes së makinës tip Benz me targa shqiptare dhe mjetit Volkswagen me targa maqedonase.

Benz-i nga përplasja ka mbetur në mes të rrugës, ndërsa Volkswagen-i ka përfunduar jashtë rruge.

Paraprakisht dyshohet se shkak i këtij aksidenti është bërë shpejtësia tej normave të lejuara dhe një parakalim i gabuar.

Policia ndodhet në vendngjarje, duke punuar për zbardhjen e plotë të aksidentit.

*Fotografia, ilustruese 

15


Etiketa: , , ,
Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us