“Forcon imunitetin 30%” – Doktoresha shpjegon pse duhet të bëni seks më shpesh gjatë javës – Lajmi.net

“Forcon imunitetin 30%” – Doktoresha shpjegon pse duhet të bëni seks më shpesh gjatë javës – Lajmi.net


9:58 | 13 Prill 2021

Dr Faith Coats ka thënë se për të forcuar imunitetin dhe parandaluar sëmundjet duhet të bëni seks më shumë.

Një doktoreshë ka shpjeguar për ndjekësit e saj në rrjete sociale se sa shumë përfitime ka seksi për shëndetin tuaj, shkruan lajmi.net.

Dr Faith Coats ka thënë në një platformë sociale se më shumë mjek duhet ta rekomandojnë seksin më të shpeshtë sepse ka jashtëzakonisht shumë përfitime për shëndetin.

Ajo thotë se seksi 1-2 herë në javë do të përmirësoj imunitetin tuaj duke e forcuar për 30%.

Mirëpo Dr Faith nuk është e vetmja doktoreshë që e ka rekomanduar seksin. Gjatë pandemisë mund ta keni dëgjuar këtë nga shumë ekspert.

Një studim i publikuar në vitin 2015 ka thënë të njëjtën gjë, që personat që bëjnë më shumë seks janë më të shëndetshëm dhe shmangnin shumë sëmundje.

Por seksi ndikon gjithashtu edhe në anën e shëndetit mendorë, sepse liron oksitocinë, që është një kimikat që na bën të ndjehemi të lumtur dhe qetëson dhimbjet.

Pra, ju do të jeni më të lumtur, më energjik dhe më të shëndetshëm në përgjithësi. Mos harroni t’i tregoni partnerit se është këshilla e doktorit! /Lajmi.net/Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us