• July 30, 2021
 Edhe Cragno pozitiv me COVID-19, “fajin” e ka Italia!COVID-19 po zgjerohet gjithnjë e më shumë te kombëtarja italiane. Një tjetër futbollist që ishte pjesë e grumbullimit të përfaqësueses së kaltër për ndeshjet e muajit mars ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai është Alessio Cragno, portieri i Cagliarit. Klubi sard e ka monitoruar me kujdes gjendjen e “gardianit” 26-vjeçar, i cili kreu tamponin ditën e djeshme. Testi ka rezultuar pozitiv dhe Cragno ka nisur menjëherë karantinën. Kujtojmë që pozitivë në ditët e fundit kanë dalë edhe emra si Leonardo Bonucci i Juventusit, dyshja e PSG-së, Marco Verratti dhe Alessandro Florenzi, dhe Vincenzo Griffo i Freiburg.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us