Ministri turk: Greqia vazhdon me provokimet, edhe pse ne ndjekim politikë të stabilizimit në rajon


Duke komentuar situatën në Mesdheun lindor dhe Detin Egje, ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar tha se Turqia vazhdon të ndjekë një politikë të arsyeshme dhe logjike për hir të stabilizimit të të gjithë rajonit Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, tha sot se Greqia vazhdon me aktivitete provokuese, pavarësisht qëndrimit konstruktiv të Turqisë […]

The post Ministri turk: Greqia vazhdon me provokimet, edhe pse ne ndjekim politikë të stabilizimit në rajon appeared first on Balkanweb.com – News24.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us