Takimi në Barcelonë, reagon Dortmundi me Zorc: Qëndrimi ynë për Haaland, i qartë

Takimi në Barcelonë, reagon Dortmundi me Zorc: Qëndrimi ynë për Haaland, i qartëErling Haaland dhe përfaqësuesit e tij kuptohet qartë se e kanë vendosur që këtë verë duan të ndryshojnë skenën. Lojtari mendon se ka ardhur koha për të bërë një hap në një ekip të madh, por kjo nuk varet vetëm nga ai. Borussia e Dortmundit zotëron kartonin e lojtarit dhe asgjë nuk mund ta detyrojë ta lërë të lirë talentin nordik në sesionin e ardhshëm të merkatos.

Është e qartë që në vitin 2022 Haaland ka një klauzolë në kontratë që do të aktivizohet dhe që do të ulë çmimin e tij në 75 milionë euro, por këtë vi tai nuk mund t’i vendosë asnjë kusht klubit verdhezi. Pas takimit midis Mino Raiolas, agjent i futbollistit, dhe babait të Haaland, Alf-Inge, me Joan Laportan dhe përfaqësuesit e tjerë të Barcelonës, ​​Dortmundi ka reaguar për t’u paraprirë ngjarjeve të pakëndshme.

Michael Zorc, drejtori sportiv i klubit gjerman, tha për “Sky Germany”: “Dje fola me Mino Raiolan dhe ia bëra shumë të qarta synimet tona”. Me pak fjalë, klubi mban pozicionin e tij të palëkundur, duke mos dashur të lëshojë pe.

Ekipi gjerman është i vetëdijshëm se në vitin 2022 futbollisti do të mund të largohet për 75 milionë euro dhe nëse dëshiron të përfitojë sa më shumë nga shitja e tij, dua të nxjerrë në merkato që këtë verë. Çmimi i Haaland vërtitet te 180 milionë euro, minimum që klubi gjerman synon të arkëtojë. Lufta e nervave parashikohet të jetë titanike.

 

 Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us