Homazhet për Finon – Majko: Falenderoj kundërshtarët politikë, fushatat ikin e vijnë


Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko nga Pallati i Kongreseve ku bëri homazhe në nderim të deputetit të ndjerë Bashkim Fino, i cili humbi jetën sot nga koronavirusi, ka falenderuar kundërshtarët politikë të cilët iu bashkuan dhimbjes për vdekjen e parakohshme të ish-kryeministrit.

Majko tha se e vlerëson gjestin e kundërshtarëve politikë, ndonëse jemi në prag të zgjedhjeve.

Deputeti i PS, thotë se fushatat ikin e vijnë.

–>

“Jemi në një ditë të dhimbshme për të përcjellë një shok, një mik. Sot kam dhe një fjalë të veçantë për kundërshtarët politikë. Gjërat duhen thënë ashtu siç janë. I falënderoj që na respektuan shokun dhe mikun që ndërroi jetë. Fushatat ikin dhe vijnë”, tha Majko.

6


Etiketa: ,
Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us