Bebi juaj ka probleme me shqisën e të pamurit? – Ja se çfarë duhet të dini

Bebi juaj ka probleme me shqisën e të pamurit? – Ja se çfarë duhet të dini


Shikimi i foshnjes suaj fillon të zhvillohet menjëherë pas lindjes.

Gjatë muajve në vazhdim, pritet që bebi juaj të ketë një reagim ndaj ngjyrave të lodrave shkruan Parenting.FirstCry, transmeton Gazeta Shneta.

Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU

Dhe për këtë, bebet që janë në muajin e tretë të zhvillimit arrijnë të reagojnë ndaj ngjyrave si e kaltërt, e verdhë, e gjelbërt dhe e kuqe.

Më poshtë mund të identifikoni disa nga shenjat që bebi juaj ka probleme me shikim:

Në rast se fëmija juaj nuk është duke u përqendruar,

Nëse fëmija juaj mbyll sytë shpesh: Kjo mund të ndodh kur fëmija ka kontakt me drita të ndritshme,

Nëse sytë e bebit tuaj mbushen me lot: Kjo mund të ndodh përshkak të kanaleve të bllokuara të lotëve,

Nëse sytë e bebit tuaj janë të skuqur ose të fryrë: Mund të ndodh si pasojë e ndonjë infeksioni.

Në raste të tilla, kontaktoni menjëherë mjekun tuaj./GazetaShneta/Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us