Xabi Alonso “refuzon” Gladbachun, firmos rinovimin me Real Sociedadin

Xabi Alonso “refuzon” Gladbachun, firmos rinovimin me Real SociedadinBien poshtë të gjitha sugjerimet që e bënin Xabi Alonson trajner të Borussias së Moenchengladbachut, duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Nga Spanja vjen konfirmimi se ish-mesfushori i Liverpoolit, Real Madridit dhe Bayernit të Mynihut ka vendosur të qëndrojë te Real Sociedadi edhe gjatë sezonit të ardhshëm. Alonso do të mbetet në krye të skuadrës B të Real Sociedadit, pasi ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2022.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us