Abdixhiku e njofton ambasadorin italian me qëndrimet e LDK-së për proceset aktuale – Epoka e Re

Abdixhiku e njofton ambasadorin italian me qëndrimet e LDK-së për proceset aktuale – Epoka e Re


Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku i shoqëruar edhe nga nënkryetari Gazmend Muhaxheri kanë pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, me të cilin diskutuan për thellimin e bashkëpunimit mes të dyja vendeve.

Kryetari Abdixhiku e ka falënderuar ambasadorin Italian për kontributin dhe bashkëpunimin e tij të ngushtë, si dhe e njoftoi atë për prioritetet dhe qëndrimet e LDK-së karshi proceseve aktuale në të cilat po kalon Kosova.

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us