Ngjarjet e datës 19 mars


Autobusët e transportit rrugor të udhëtarëve parakalojnë nëpër kryeqytet, për mossubvencionimin nga Qeveria. (Stacioni i autobusëve deri te Qeveria, ora 10:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, mban konferencë për medie, së bashku me përfaqësuesit e ndërmarrjes publike “Ekoregjioni”. (Shtëpia e Bardhë, Prizren, ora 10:00)

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Personave me Sindromën Down, kryetari i komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka do të merr pjesë në aktivitetin e organizuar nga drejtoria Komunale e Arsimit. (Sheshi “Shatërvan”, Prizren, ora 13:00)

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani presin në takim kryetarin e LDK-së Lumir Abdixhikun për tu konsultuar për formimin e institucioneve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 14:30)Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us