Kryediplomati izraelit: Ne nuk do të lejojmë iranianët të përdorin Sirinë kundër vendit tonë


Ministri i Jashtëm i Izraelit, Gabi Ashkenazi, tha se nuk do t’i lejojnë iranianët që të përdorin Sirinë kundër vendit të tij. Ashkenazi dhe ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov, mbajtën një konferencë të përbashkët për media pas takimit në kryeqytetin e Rusisë, Moskë. Duke iu përgjigjur pyetjes nëse vendi i tij është i gatshëm […]

The post Kryediplomati izraelit: Ne nuk do të lejojmë iranianët të përdorin Sirinë kundër vendit tonë appeared first on Balkanweb.com – News24.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us