• July 30, 2021
 Chelsea eliminon Atleticon e Madridit, Bayerni “kursehet” ndaj LaziosAtletico e Madridit i thotë lamtumirë Championsit që në fazën e 1/8-ave. Skuadra e drejtuar nga “Cholo” Simeone nuk ia doli ta befasonte Chelsea-n brenda në “Stamford Bridge”. “Los Colchoneros”, që ishin mposhtur 0-1 në “Wanda Metropolitano”, u dorëzuan 2-0 në Londër, ku shënuan Ziech dhe Emerson. Madrilenët e mbyllën takimin me një lojtar më pak, për shkak të kartonit të kuq të marrë nga Savic.

Bën detyrën në “Allianz Arena” Bayerni i Mynihut, që iu imponua Lazios me rezultatin 2-1 (takimin e parë bavarezët e fituan 1-4). Për ekipin e Hansi Flick shënuan Lewandowski me 11-metërsh në minutën e 33-të dhe Chupo-Mouting në të 73-tën.

Golin e “flamurit” për bardhekaltrit e realizoi Parolo 8 minuta para fundit të kohës së rregullt.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related post

Contact Us