Juventusi dhe Interi vazhdojnë me fitore, Milani ndalet nga Napoli


Sot kemi pasur rastin të shohim ndeshje interesante në Serie A.

Përballjet më të mira të xhiros 27 në Serie A ishin mes Torinos e Interit, Cagliarit e Juventusit dhe Milanit e Napolit, përcjell KosovaPress.

Interi arriti si mysafir të sigurojë fitore 2:1 kundër Torinos, Cristiano Ronaldo ishte hero i Juventusit në fitoren 1:3 kundër Cagliarit, me het-trikun e tij të 57-të në karrierë, ndërsa Napoli shënoi fitore minimale 1:0, por të rëndësishme në udhëtim kundër Milan.

Rezultatet:

Bologna 3 – 1 Sampdoria

Parma 2 – 0 Roma

Torino 1 – 2 Inter

Cagliari 1 – 3 Juventus

AC Milan 0 – 1 NapoliSource link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us